O Nas

Klub jeździecki Osadkowski powstał w 2011 roku w wyniku rozpoczęcia współpracy pomiędzy znakomitym zawodnikiem Piotrem Morsztynem oraz firmą Osadkowski SA. Już pierwszy sezon startowy przyniósł niespodziewanie dobre wyniki i wysoką pozycję w rankingach Polskiego Związku Jeździeckiego. Rok 2012 był zdecydowanie rokiem Piotra Morsztyna – zawodnik wygrał ranking końcowy, a KJ Osadkowski uplasował się na drugim miejscu. Od tamtej pory Piotr wraz ze swoim najlepszym koniem - Osadkowski Van Halen są jedną z podstawowych par w Polskiej Kadrze Narodowej. Współpraca z Piotrem trwała 6 wspaniałych lat, od stycznia 2017 zawodnik zmienia barwy klubowe i kończy współpracę z KJ Osadkowski, pozostawiając po sobie wiele fantastycznych wspomnień i sukcesów. Obecnie zawodnikami reprezentującymi Klub są Agnieszka Olszewska i Paulina Weska. Zawodniczki związane są z Klubem od początku jego istnienia przygotowują klubowe konie do startów w zawodach do rangi międzynarodowej włącznie.

Agnieszka Olszewska łączy obowiązki nie tylko zawodnika i trenera. Na jej barkach spoczywa też kierowanie zespołem odpowiadającym za organizacje imprez jeździeckich, które cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających nas zawodników, oraz publiczności. Głównym kierunkiem Klubu jest organizacja imprez skokowych od tych towarzyskich i regionalnych, do największych imprez międzynarodowych i mistrzowskich. W roku 2016 odbyły się w Jakubowicach nie tylko Zawody Międzynarodowe Silesia Equestrian – Tour który już na stałe zagościł w kalendarzu światowych imprez jeździeckich. Zadebiutowaliśmy również jako organizator bardzo udanych Mistrzostw Polski w Skokach przez Przeszkody.

Pomimo skokowego profilu Klubu, nie zapominamy również o miłośnikach dyscypliny ujeżdżenia oraz paraujeżdżenia.

Kolejną działalnością jest szkolenie i nauka jazdy konnej. Na terenie ośrodka działa prężnie Szkoła Jazdy Konnej Jakubus. Zajęcia prowadzone są na co dzień przez nasze fantastyczne instruktorki: Dorotę Szymłowską i Magdalene Konieczną. Wspierają je także zawodnicy i szkoleniowcy Klubu organizując wspólnie różnego rodzaju pokazy, szkolenia czy obozy jeździeckie

Sułtan

oficjalna maskotka a raczej MASKOTA KJ Osadkowski

Sułtan rasa zimnokrwista, pochodzenie NN, -  oficjalna maskotka KJ Osadkowski – a zarazem niepowtarzalny element Silesia Equestrian.

Koń który  sam zawalczył o swój los, odmówił pracy w rekreacji i postanowił zająć się sportem ;) Przystojny, charyzmaryczny, utalentowany skokowo. Zgadza się współpracować jedynie z najlepszymi.Cały rok utrzymywany jest w najwyższej formie, po to, by występować podczas najważniejszych wydarzeń naszych zawodów. Dosiadali go już między innymi Marika Słowińska, Maksymilian Wechta, Dominik Słodczyk, Michał Ziębicki czy Jarosław Skrzyczyński- zawodnicy, którzy sięgali po najwyższe trofea naszych imprez. Sułtan nie tylko pozwala robić sobie zdjęcia- zwycięzcom pozwala też zwykle na krótką przejażdżkę, a nawet… próbny skok potwierdzający ich umiejętności ;)  

Zespół KJ Osadkowski